Uruchamiam sytezator mowy...
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie o nazwie „Szpital Śląski w Cieszynie” www.szpitalslaski.pl
Data publikacji strony internetowej: 01.06.2022r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 26.03.2025r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
opublikowane zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań,
filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
Na stronie internetowej bip.szpitalslaski.pl ma zastosowanie funkcja odczytywania strony.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać poprzez kontakt mailowy dostepnosc@szpitalslaski.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 33 85 49 230, poprzez kontakt mailowy dostepnosc@szpitalslaski.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
WEJŚCIE A1 – Poziom P-1
WEJŚCIE A2
WEJŚCIE A3
Informacja dot. dostępności w zakresie wymagań określonych w art. 6.pkt. 1. Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
Budynek posiada trzy wejścia usytuowane od ul. Chrobrego na poziomie P -1 tj.: wejście A1, wejście A2, wejście A3. Każde wejście dostępne jest z poziomu terenu, bez progów, dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. Do wejścia A1 (wejście główne) oraz A3 (zespół poradni specjalistycznych) prowadzą drzwi otwierane automatycznie z czujnikiem ruchu. Budynek posiada również trzy wejścia usytuowane od ul. Chrobrego na poziomie P0 tj. wejście A4, wejście A5, wejście A6, położone w tych samych ciągach komunikacyjnych co wejścia z poziomu P -1. Do wejścia A4 (Szpitalny Oddział Ratunkowy) prowadzą drzwi otwierane automatycznie z czujnikiem ruchu.
Przestrzenie komunikacyjne budynku są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy), ciągi komunikacyjne o odpowiedniej szerokości wyposażone w poręcze. Komunikacja pomiędzy piętrami możliwa również schodami.
W budynku z każdego wejścia dostępne są windy:
wejście A1, wejście A4 – winda A1 i A2
wejście A2, wejście A5 – winda A5 i A6
wejście A3, wejście A6 – winda A3 i A4
Windy zatrzymują się na każdym piętrze. Klawisze w windach posiadają napisy w alfabecie Braila. Windy posiadają oznaczenie w formie wizualnej i są wyposażone w panel wyświetlający lokalizację.
W budynku z każdego wejścia jest zapewniony dostęp do toalet dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
wejście A1, wejście A4 – poziom P 1 ( przy Izbie Przyjęć)
wejście A2, wejście A5 – poziom P 1 (Szpitalny Oddział Ratunkowy)
wejście A3, wejście A6 – poziom 0 (Zespół Poradni Specjalistycznych)
Oddziały szpitalne
Pomieszczenia administracji:
Pozostałe pomieszczenia:
Informacja dot. dostępności w zakresie wymagań określonych w art. 6.pkt. 1. Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
Budynek B (Pawilon Łóżkowy) jest bezpośrednio połączony z Budynkiem A korytarzem komunikacyjnym dostępnym z wejścia A1, na końcu którego znajdują się windy B1 i B2. Windy zatrzymują się na każdym piętrze, komunikacja pomiędzy piętrami możliwa również schodami. Windy posiadają oznaczenie w formie wizualnej i są wyposażone w panel wyświetlający lokalizację. Winda B1 posiada klawisze w alfabecie Braila.
Przestrzenie komunikacyjne w budynku są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – wszystkie korytarze w oddziałach na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy), Ciągi komunikacyjne wyposażone w poręcze.
Do oddziałów prowadzą drzwi o odpowiedniej szerokości dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim.
Na każdym oddziale znajdują się łazienki dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
W budynku funkcjonuje oznakowanie wizualne w formie tablic informacyjnych, kierunkowskazów, oznakowania wind i pomieszczeń. Oznakowanie nie posiada napisów w alfabecie Braila. Na każdym poziomie budynku można uzyskać informacje w formie głosowej od personelu oddziału.
Informacja dot. dostępności w zakresie wymagań określonych w art. 6.pkt. 1. Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami:
Budynek C jest bezpośrednio połączony z budynkiem B.
Budynek C posiada 6 wejść prowadzących do:
wejście C1 – Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc
wejście C2 – Oddziały szpitalne (Oddział Obserwacyjno - Zakaźny, Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc)
wejście C3 – Poradnia Chorób Zakaźnych
wejście C4 – Izba Przyjęć Oddziału Chorób Zakaźnych
wejście C5 – Wejście techniczne
wejście C6 – Wejście techniczne
Do wejścia C1 i C6 prowadzą pochylnie.
Każde wejście dostępne jest z poziomu terenu, bez progów, dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. Drzwi nie są otwierane automatycznie.
Przestrzenie komunikacyjne w budynku dla pacjentów są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – wszystkie korytarze w oddziałach na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy). Ciągi komunikacyjne wyposażone w poręcze.
W budynku dostępne są windy:
wejście C2 - winda C2
wejście C5 - winda C3
oraz winda techniczna - winda C1.
Windy zatrzymują się na każdym piętrze, komunikacja pomiędzy piętrami możliwa również schodami. Windy posiadają oznaczenie w formie wizualnej i są wyposażone w panel wyświetlający lokalizację. Winda nie posiada klawiszy w alfabecie Braila.
Na każdym poziomie znajdują się łazienki dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
Do oddziałów prowadzą drzwi o odpowiedniej szerokości dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim.
Budynek D to dwukondygnacyjny budynek wolnostojący. Oddział Nefrologiczny i Stacja Dializ usytuowane są na poziomie P1, prowadzą do niego trzy wejścia w tym jedno przystosowane dla osób niepełnosprawnych poprzez podjazd przystosowany do wjazdu na wózku inwalidzkim.
Przestrzenie komunikacyjne w budynku na poziomie P1 są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – wszystkie korytarze w oddziałach na jednym poziomie). Do oddziałów prowadzą drzwi o odpowiedniej szerokości dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim.
W budynku znajduje się łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży usytuowane są na poziomie P2. Prowadzą do niego schody, zastosowanie ma również platforma przystosowana do transportu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
Budynek wolnostojący, posiadający dwa wejścia. Wejście główne przeznaczone dla pacjentów i personelu, wyposażone w pochylnię przystosowaną do wjazdu na wózku inwalidzkim.; wejście boczne do budynku przeznaczone dla personelu do którego prowadzą schody. Przestrzenie komunikacyjne w budynku przeznaczone dla pacjentów wolne od barier poziomych (komunikacja pozioma – wszystkie korytarze i pomieszczenia na jednym poziomie). W razie konieczności w budynku zastosowanie ma również platforma przystosowana do transportu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
W budynku znajduje się łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Budynek wolnostojący z jednym wejściem głównym z barierą architektoniczną (stopnie schodów) oraz wejściem bocznym wyposażonym w podjazd przystosowany do osób niepełnosprawnych, w tym do wjazdu na wózku inwalidzkim.
Budynek posiada cztery poziomy, do każdego prowadzą schody oraz winda. Winda nie posiada klawiszy w alfabecie Braila.
Przestrzenie komunikacyjne w budynku są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – wszystkie korytarze w oddziałach na jednym poziomie, komunikacja pionowa - winda). Do oddziałów prowadzą drzwi o odpowiedniej szerokości dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. W budynku znajdują się łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Budynek wolnostojący, wejście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim - podjazd. Przestrzenie komunikacyjne w budynku są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – wszystkie korytarze w oddziałach na jednym poziomie, komunikacja pionowa - winda).
Budynek wolnostojący niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzą schody, przestrzenie komunikacyjne w budynku nie są wolne od barier poziomych i pionowych – komunikacja między piętrami możliwa tylko schodami. Budynek nie jest wyposażony w windę.
Budynek nie posiada łazienki dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
W przypadku potrzeby załatwienia sprawy w budynku należy ten fakt zgłosić, co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej szpitala. Potrzebę skorzystania z usługi można również przekazać elektronicznie na adres: dostepnosc@szpitalslaski.pl lub telefonicznie 33 854 92 00 lub 33 854 92 15.
Informacja o rozkładzie budynków i pomieszczeń w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej:
W szpitalu zapewniono informację o rozkładzie budynków i pomieszczeń w formie wizualnej poprzez umieszczenie przy wjeździe na teren szpitala od ul. Bielskiej i ul. Chrobrego tablic informacyjnych z planem szpitala. W budynkach funkcjonuje oznakowanie wizualne w formie tablic informacyjnych, kierunkowskazów, oznakowania wind i pomieszczeń. Przy wejściu A1 oraz A3 znajduje się info kiosk z dostępem do interaktywnej mapy szpitala. Oznakowanie nie posiada napisów w alfabecie Braila. Przy wejściu A1 zlokalizowany jest posterunek ochrony, gdzie można uzyskać informację o rozkładzie pomieszczeń w formie głosowej (pracownik ochrony). Posterunek ochrony znajduje się również przy wjeździe od ul. Bielskiej.
Budynki szpitalne nie są wyposażone w pętle indukcyjne, system FM oraz IR.
Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych:
Na terenie szpitala wyznaczono miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych:
Wjazd od ul. Chrobrego – 8 miejsc parkingowych.
Wjazd od ul. Bielskiej – 4 miejsca parkingowe.
Miejsca parkingowe oznaczone znakami pionowymi i poziomymi.
Informacja o możliwości ewakuacji:
W budynkach szpitalnych mają zastosowanie oznaczenia dróg ewakuacyjnych oraz instrukcje bezpieczeństwa pożarowego w formie wizualnej (oświetlenie dróg i znaków ewakuacji), głosowej (dźwiękowe systemy ostrzegawcze). Brak oznaczeń dotykowych (tyflograficzne plany ewakuacji). W szpitalu obowiązują procedury ewakuacyjne i cykliczne szkolenia pracowników.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Art. 20a ust.1-6) osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej, między innymi do budynków opieki zdrowotnej. Warunkiem wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w: uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online:
Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824) osoba uprawniona ma prawo do skorzystania na miejscu z usług tłumacza migowego. Potrzebę skorzystania z bezpłatnej usługi tłumacza należy zgłosić, co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej szpitala. Potrzebę skorzystania z usługi można również przekazać elektronicznie na adres: dostepnosc@szpitalslaski.pl lub telefonicznie 33 854 92 00 lub 33 854 92 15.
Nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W przypadku wprowadzania jakichkolwiek zmian deklaracja dostępności będzie aktualizowana.
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, ul. Bielska 4, 43-400 Cieszyn,
adres e-mail: sekretariat@szpitalslaski.pl
nr tel.: +48 33 85 42 00 (centrala),
nr faksu: +48 33 852 12 24